Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

Wojciechowo 1

63-233 Jaraczewo

tel. 62 740 88 36

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1523105
  • Do końca roku: 304 dni
  • Do wakacji: 111 dni
 • Logowanie

  Zaloguj się

 • Kontakt

  Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

  sekretariat@wojciechowo.net.pl

  EPUAP

Siódmoklasiści w Jarocinie

17 listopada br. grupa uczniów klasy siódmej odbyła wycieczkę zawodoznawczą do Jarocina. Głównym jej punktem była wizyta w redakcji ,,Gazety Jarocińskiej”, w której redaktor naczelny, p. Bartosz Nawrocki, zapoznał uczniów z pracą dziennikarza.

Młodzież miała możliwość dowiedzieć się, jak powstaje gazeta, skąd dziennikarz czerpie informacje, jakie predyspozycje powinien posiadać, aby wykonywać tę profesję oraz na czym polega specyficzny charakter tego zawodu. W redakcji zostaliśmy przyjęci z ogromną życzliwością i przychylnością. Za otwartość i poświęcony czas serdecznie dziękujemy! 

Tego dnia uczniowie obejrzeli również film w kinie Echo, którego główna bohaterka – Laura, pomimo wielu przeciwności losu, chce zrealizować swoje największe marzenie - podjąć naukę w szkole prywatnej. Zmaga się z wielkim wyzwaniem, gdyż nie tylko musi uzupełnić swoją wiedzę, ale przede wszystkim przekonać do tego pomysłutatę. Laura jest dobrym przykładem dla młodzieży - swoim postępowaniem pokazuje, że trzeba zaakceptować i uszanować wybory innych, ale nie należy rezygnować z własnych potrzeb, a swoim uporem i wytrwałością realizować plany.