Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

e-NAUKA

2020-03-15

„Chcemy się uczyć nie dlatego, abyśmy się uczyli, ale dlatego, abyśmy wiedzieli , jak żyć”

 

Mam nadzieję, że wszyscy pamiętacie to powiedzenie, które znajduje się na gazetce szkolnej dotyczącej naszego patrona Ewarysta Estkowskiego. Czas mamy teraz niezwykły i niespodziewany. Nie chodzimy do szkoły, a przecież trwa rok szkolny i musimy się wielu nowych wiadomości nauczyć, powtórzyć wiele zagadnień. Na całe szczęście jest internet. Macie więc niepowtarzalną szansę pokazać wszystkim, że potraficie z niego korzystać  - internet służy do nauki.

 

Zostań w domu - ucz się zdalnie

Czytaj więcej o: e-NAUKA

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

2020-03-11
Powiększ zdjęcie

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z tym 12 i 13 marca odwołane zostają rekolekcje. W te dni tylko w sytuacji konieczności opieki dzieci moga przyjść do szkoły na zajęcia opiekuńcze. Opieka w godzinach 8:00 - 13:00. Jeśli wiedzą Państwo, że taka opieka będzie konieczna prosimy o informację telefoniczną 627408836 dziś do godziny 15:00.

Uwaga: dojazd do szkoły we własnym zakresie.

Prosimy śledzić na bieżąco informacje o pracy naszej szkoły na stronie internetowej.

Czytaj więcej o: Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Profilaktyka zdrowotna

2020-03-08
Powiększ zdjęcie

W związku z pojawiającymi się przypadkami koronawirusa w Polsce przypominamy najważniejsze sposoby, jak uchronić się przed chorobami zakaźnymi. 

 

Czytaj więcej o: Profilaktyka zdrowotna

Młodzież Zapobiega Pożarom - I miejsce w etapie gminnym

2020-03-08
Powiększ zdjęcie

Jak co roku, w lutym, rozpoczęła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzację wśród młodzieży przepisów dot. ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności i ekologii oraz ratownictwa. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się tuż po feriach zimowych,  grupa 10 uczniów została zakwalifikowana do etapu gminnego, który odbył się 26 lutego 2020r. 

Czytaj więcej o: Młodzież Zapobiega Pożarom - I miejsce w etapie gminnym

Rekrutacja do klasy I i do oddziału przedszkolengo

2020-02-21
Powiększ zdjęcie

Na podstawie Zarządzenia nr 101/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Jaraczewo z dnia 30 stycznia 2020 roku w sprawie ustalenia na rok szkolny 2020/2021 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do Przedszkola Publicznego w Rusku i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Jaraczewo informujemy, że od dnia 24.02.2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy I oraz do oddziału przedszkolnego w naszej szkole. Treść zarządzenia w załączniku. 

Do pobrania wnioski. Wnioski można również pobrać w sekretariacie szkoły.

 

Czytaj więcej o: Rekrutacja do klasy I i do oddziału przedszkolengo

Lodowisko

2020-01-29
Powiększ zdjęcie

W piątek 24.01.2020, tuż przed samymi feriami, spora grupa 40 uczniów naszej szkoły wybrała się wraz z opiekunami na lodowisko do Gostynia. Po krótkim przejeździe autobusem, wszyscy ruszyli z uśmiechem na lodowisko. Zabawa była przednia.

Czytaj więcej o: Lodowisko

Konkurs “Kwalifikacja przyszłości”

2020-01-28
Powiększ zdjęcie

Ferie to nie koniecznie nuda. Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym Kwalifikacja przyszłości. Macie pomysł - wykonajcie pracę i przynieście po feriach do szkoły. Wypełnimy dokumenty i wyślemy pracę. Aby wziąć udział w konkursie, stwórz pracę graficzną przedstawiającą metody walidacji, czyli potwierdzania, kwalifikacji przyszłości.

Więcej o konkursie na stronie: http://kwalifikacje.edu.pl/konkurs-kwalifikacja-przyszlosci/

 

Czytaj więcej o: Konkurs “Kwalifikacja przyszłości”

Dzień Babci i Dzień Dziadka

2020-01-27
Powiększ zdjęcie

Coroczne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, odbywające się w sali wiejskiej w Wojciechowie, jest największym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez całą społeczność szkolną dla najliczniejszej publiczności. Dziadkowie bardzo chętnie przyjmują zaproszenia swoich wnuczek oraz wnuków, a oni starają się zaprezentować z jak najlepszej strony.

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dzień Dziadka

Przedświąteczne spotkanie

2019-12-23
Powiększ zdjęcie

Tegoroczne spotkanie przedświąteczne uczniów, rodziców i nauczycieli odbyło się tradycyjnie w sali wiejskiej w Wojciechowie. Wcześniej młodsze i starsze klasy uczestniczyły w wigiliach, podczas których przy wspólnym stole dzieliły się opłatkiem, obdarowywały upominkami i śpiewały kolędy z wychowawczyniami. Rada Rodziców ufundowała wszystkim poduszki z motywem ostrokrzewu. O godz. 11.00 rozpoczął się wyjątkowy koncert pastorałek w wykonaniu uczniów, których w tym roku wspierali wokalnie i instrumentalnie rodzice.

Czytaj więcej o: Przedświąteczne spotkanie

Edukacja leśna dla najmłodszych

2019-12-23
Powiększ zdjęcie

Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole pana Jakuba Wojdeckiego specjalistę ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Jarocin. Uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach poświęconych dokarmianiu zwierząt i ptaków w okresie zimowym. Pan Jakub przedstawił bardzo interesującą prezentację multimedialną, która urozmaiciła opowieść naszego gościa  i sprawiła, że uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali tego co leśniczy chciał przekazać.

Czytaj więcej o: Edukacja leśna dla najmłodszych