Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Wycieczka do Śmiełowa - klasy III-IV

2018-12-14
Powiększ zdjęcie

Klasy III i IV wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Śmiełowa i Żerkowa. Podobnie jak dzień wcześniej starsi koledzy, wzięli udział w lekcji i warsztatach. Na zakończenie pojechali do Żerkowa by pobawić się  w kręgielni.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Śmiełowa - klasy III-IV

Wycieczka do Śmiełowa - klasy V-VIII

2018-12-14
Powiększ zdjęcie

12 grudnia klasy V-VIII wybrały się na wycieczkę do Śmiełowa do Muzeum Adama Mickiewicza by uczestniczyć w warsztatach. Kolejnym etapem wycieczki była kręgielnia.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Śmiełowa - klasy V-VIII

Medale za pływanie

2018-12-10
Powiększ zdjęcie

W sobotę 1 grudnia klasa III zakończyła kurs nauki pływania. Za udział wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale.

Czytaj więcej o: Medale za pływanie

Wizyta Mikołaja

2018-12-10
Powiększ zdjęcie

6 grudnia tradycyjnie odwiedził uczniów Mikołaj, któremu towarzyszyły Mikołajki. Odwiedzili wszystkie klasy, wręczając słodki upominek, o którego podarowanie postarała się rada rodziców. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone.

Czytaj więcej o: Wizyta Mikołaja

Dyskoteka

2018-12-10
Powiększ zdjęcie

23 listopada wszyscy mieli okazję pobawić się na dyskotece, którą wraz z nauczycielami przygotowali rodzice. Dobra zabawa połączona została z wygranymi na loterii, w której uczniowie wygrali wiele cennych i przydatnych rzeczy.

Czytaj więcej o: Dyskoteka

Tydzień niepodległości

2018-12-07
Powiększ zdjęcie

W tym roku jesteśmy świadkami szczególnej rocznicy historycznej – 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji postanowiliśmy zaproponować uczniom różnorodne konkursy, które przybliżą i utrwalą wiadomości z dziejów naszej ojczyzny. Przez cały tydzień pojawiały się zadania, które wymagały systematyczności i wytrwałości. Za każde poprawne rozwiązanie uczestnicy otrzymywali puzzle. Konkursy cieszyły się dużą popularnością.

Czytaj więcej o: Tydzień niepodległości

100-lecie Odzyskania Niepodległości

2018-12-07
Powiększ zdjęcie

Wszyscy Polacy przeżywaliśmy ostatnio wyjątkowe święto, a uczniowie z naszej szkoły bardzo aktywnie i ambitnie włączyli się w jego obchody. Razem z wychowawcami przygotowali biało – czerwone dekoracje w oknach budynku, natomiast przez cały tydzień poszczególne klasy podejmowały wybrane przez siebie zadania, które 13 listopada zaprezentowały na sali wiejskiej przed całą społecznością szkolną. Efektem ich działań były: plakaty, krzyżówki oraz plansze przedstawiające symbole narodowe, ważne wydarzenia historyczne, sylwetki Polaków walczących o niepodległość kraju, pieśni patriotyczne, a także miejsca starć żołnierzy z zaborcą w powstaniu wielkopolskim. Tego dnia nastąpiło też podsumowanie wielu konkursów tematycznie związanych z obchodzonym świętem oraz wręczenie nagród licznym uczestnikom.                  

 

Czytaj więcej o: 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Warsztaty krawieckie

2018-12-07
Powiększ zdjęcie

26 października chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach krawieckich. Każdy uczestnik spotkania odbył krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z maszyn do szycia. Następnie, korzystając z instruktażu opiekunów, dzieci rozpoczęły szycie. Na twarzach naszych uczniów malowało się ogromne skupienie i zadowolenie z możliwości samodzielnego działania.

Czytaj więcej o: Warsztaty krawieckie

Szkoła Małego Inżyniera - głosujcie na naszą szkołę

2018-11-23

Promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów to główny cel projektu „Szkoła Małego Inżyniera", który realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

Głosowanie na naszą szkołę na stronie https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-643

Czytaj więcej o: Szkoła Małego Inżyniera - głosujcie na naszą szkołę

Wycieczka do Jaraczewa

2018-11-10
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Jaraczewa. W czasie wycieczki zapalili znicze na grobach swoich bliskich na cmentarzu. Następnie udali się do Urzędu Miasta i Gminy Jaraczewo, gdzie zapoznali się z pracą urzędników. Mieli też okazję porozmawiać z panem Burmistrzem. Na koniec zawitali do Biblioteki Publicznej w Jaraczewie, gdzie jak zwykle zostali mile ugoszczeni.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Jaraczewa