Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

Wojciechowo 1

63-233 Jaraczewo

tel. 62 740 88 36

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1311278
  • Do końca roku: 284 dni
  • Do wakacji: 93 dni
 • Logowanie

  Zaloguj się

 • Kontakt

  Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

  sekretariat@wojciechowo.net.pl

  EPUAP

Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

2023-03-15
2023-01-30
2022-12-27

Mikołaj

6 grudnia szkołę odwiedził Mikołaj

Czytaj więcej o: Mikołaj
2022-12-27

BohaterOn

Uczniowie klas I VIII uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w ramach akcji BohaterOn, podczas których nie tylko poznali historię Powstania Warszawskiego, ale też wyrazili swoją wdzięczność i szacunek Powstańcom. Przygotowywali laurki, plakaty i inne prace plastyczne skierowane do Bohaterów. Wspólne zdjęcie, które kończyło projekt, zostało zamieszczone na portalu wirtualnym miejscu pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

https://dumnizpowstancow.pl/mapa?id=97dcd88f-aed5-46dc-8675-ecba728d22fb 

Czytaj więcej o: BohaterOn
2022-12-22

Nagrody w konkursach

Podczas spotknia świątecznego wręczone zostały nagrody dla uczniów za udział w konkursach pozaszkolnych. Anastazja Antczak otrzymała nagrodę za wyróżnienie w konkursie #MisjaWolnaPolska! Bartosz Sieradzki otrzymał nagrodę BS w Jarocinie za I miejsce w konkursie "Bank Przyszłości". W tym samym konkursie wyróżnienia otrzymali Franek Fingas i Oliwier Pawlak. Jakub Frydryszak otrzymał nagrodę za zakwalifilkowanie się do etapu Wojewódziekiego Konkursu Geograficznego. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej o: Nagrody w konkursach
2022-12-22
2022-11-11

Narodowe Święto Niepodległości

Pod hasłem ,,Kocham Cię, Polsko!” przebiegło tegoroczne spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W patriotyczny nastrój wprowadziły nas słowa piosenki ,,Miejcie nadzieję”, którą wykonała Nadia Kuszyńska  oraz wiersz ,,Kto ty jesteś? - Polak mały! wyrecytowany przez najmłodszych uczestników spotkania. Uczniowie obejrzeli krótki film, który opowiadał o najważniejszych wydarzeniach historycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości
2022-10-27

Wycieczka do Jaraczewa

Obelisk oraz cmentarz odwiedzili uczniowie naszej szkoły podczas wycieczki do Jaraczewa dnia 27.10.2022 r. Uczniowie zapalili znicze swoim bliskim oraz poległym podczas I i II wojny światowej. W bibliotece wysłuchali wierszy Marii Konopnickiej, kodowali symbole jesienne, a także sprawdzili swoją sprawność manualną podczas gry. 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Jaraczewa
2022-10-27

Warsztaty z Pho3nixKids

25 pażdziernika odbyły się warsztaty z Pho3nix Kids. Drużyna przyjechała do nas wraz z Bartoszem Stabno - wielokrotnym reprezentantem naszego kraju w kajakarstwie. Każda klasa miała okazję spotkać się i poćwiczyć, a także sprawdzić swoje umiejętności. Warszaty były nagrodą, którą zdobyliśmy w ubiegłym roku szkolnym w konkursie na aktywność sportową. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali podczas warsztatów szkolnych test predyspozycji Pho3nix Kids mogą poznać swój Pho3nix Active Score, czyli indywidualny wskaźnik sprawności, a następnie porównać go z wynikami swoich rówieśników.

Czytaj więcej o: Warsztaty z Pho3nixKids
2022-10-27

Dzień Papieski

W październiku każdego roku obchodzony jest Dzień Papieski. Obchodom tegorocznego XXII Dnia Papieskiego przyświeca hasło „Blask prawdy” - tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku. Ten dzień to w naszej szkole także ostatnie spotkanie z księdzem Piotrem Pieprzem, który przez ostatnie lata prowadził zajęcia z religii. Będziemy mile wspominać aktywny udział Księdza w różnych uroczystościach oraz akcjach. Dziękujemy za koleżeńskie i serdeczne rozmowy z gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły. Życzymy dalszej, owocnej pracy duszpasterskiej w otoczeniu życzliwych oraz pomocnych osób. 

 

Czytaj więcej o: Dzień Papieski