Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

Wojciechowo 1

63-233 Jaraczewo

tel. 62 740 88 36

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 814138
  • Do końca roku: 237 dni
  • Do wakacji: 48 dni
 • Logowanie

  Zaloguj się

 • Kontakt

  Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego

  w Wojciechowie

  sekretariat@wojciechowo.net.pl

Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

2021-05-02

Plan lekcji 04-07.05.2021

Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają  do nauki stacjonarnej w szkole.

Klasy IV-VIII nauka zdalna.

 

Czytaj więcej o: Plan lekcji 04-07.05.2021
2021-05-03

Konstytucja 3 Maja

3 Maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej, konstytucję. Corocznie upamiętnialiśmy to wielkie wydarzenie w naszej szkole. W związku z panującą epidemią, tradycyjne świętowanie tego dnia przez naszą społeczność szkolną nie jest możliwe. Czas spędzony w domu niech skłoni nas wszystkich do refleksji nad tym, czym jest WOLNOŚĆ, PATRIOTYZM, OJCZYZNA.

Czytaj więcej o: Konstytucja 3 Maja
2021-04-21

Komunikat dotyczący konkursu Lekcja Nieśmiecenia

Organizator konkursu Lekcja Nieśmiecenia  wraz ze Sponsorem podjął decyzję o odwołaniu z dniem 20.04.2021 konkursu w dotychczasowej formule. Decyzja ta spowodowana jest licznymi przypadkami łamania regulaminu przez część uczestników, polegającymi w szczególności na sztucznym generowaniu głosów z wykorzystaniem botów, a tym samym - manipulowaniu wynikami konkursu. Zostanie on zorganizowany ponownie, w oparciu o nową formułę, a szczegóły na ten temat podamy szkołom 7 maja 2021.
 
Czytaj więcej o: Komunikat dotyczący konkursu Lekcja Nieśmiecenia
2021-04-19

Akcja Żonkile 2021

19 kwietnia uczennice i uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły aktywnie włączyli się w akcję Żonkile 2021 - symbole pamięci o powstaniu. Na zajęciach wykorzystano materiały edukacyjne przygotowane przez Muzeum POLIN. 

Czytaj więcej o: Akcja Żonkile 2021
2021-04-16

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2021

Już po raz dziewiąty POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Tegoroczna edycja jest szczególna, bo szczególne są pandemiczne okoliczności: działamy zarówno w terenie, jak i w Internecie.

Czytaj więcej o: Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2021
2021-04-02

Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzę, aby napełniły wszystkie serca
radością i nadzieją na lepszy czas.
Chwile spędzone w gronie najbliższych
niech napawają pozytywnym nastawieniem
i dodają sił, by przezwyciężyć wszystkie trudności
Życzę spokoju, ciepła i dużo zdrowia.

Zbigniew Jarus

Czytaj więcej o: Wielkanoc
2021-04-02

Zając Wielkanocny w przedszkolu

Puszysty zajączek przynoszący na Wielkanoc dzieciom prezenty budzi pozytywne emocje i skojarzenia. Skąd wziął się zajączek wielkanocny? Skojarzenie zająca z Wielkanocą sięga kilka wieków wstecz, kiedy to pojawiły się obrazki przedstawiające te zwierzątko w sąsiedztwie jajek wielkanocnych. Nie wiadomo jednak do końca, gdzie jest źródło tej symboliki. Na ten temat krążą różne teorie, spośród których najbardziej popularne są dwie. Pierwsza – że jest to nawiązanie do tradycji składania podatków w naturze. Druga – że pojawienie się tego zwierzęcia niejako zwiastuje wiosnę, a przecież Wielkanoc to jest święto ściśle związane z tą porą roku. (Skąd wziął się zajączek wielkanocny? Zając Wielkanocny historia (ekologia.pl)

Czytaj więcej o: Zając Wielkanocny w przedszkolu
2021-04-02

Śniadanie Wielkanocne

Dlaczego śniadanie wielkanocne stało się kulminacyjnym momentem świąt? - W Ewangelii wg św. Jana czytamy, że "gdy zaświtał ranek", zmartwychwstały Jezus pojawił się nad Jeziorem Tyberiadzkim. Kilku spośród apostołów wracało właśnie z nocnego połowu. Kiedy przybili do brzegu, zauważyli przygotowaną na ogniu rybę oraz chleb, a po przyniesieniu i przygotowaniu złowionych ryb, zjedli z Panem Jezusem posiłek - mówi ks. Rafał Kowalski. - Ewangelista, kontynuując opowieść, pisze, że "gdy spożyli śniadanie", Jezus zadał Piotrowi trzykrotnie pytanie o to, czy kocha Go więcej niż pozostali apostołowie. Stąd przypuszczalnie wzięła się tradycja śniadania - tłumaczy. (Śniadanie Wielkanocne. Skąd wzięła się ta tradycja? Dlaczego przy stole dzielimy się jajkiem? | Gazeta Wrocławska (gazetawroclawska.pl)

Czytaj więcej o: Śniadanie Wielkanocne
2021-03-19

Od 22 marca nauka zdalna we wszystkich klasach.

Zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Podobnie jak uczniowie klas IV -VIII również dzieci z klas I-III będą miały zajęcia poprzez Teams. 

Czytaj więcej o: Od 22 marca nauka zdalna we wszystkich klasach.
2021-03-05