Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

Wojciechowo 1

63-233 Jaraczewo

tel. 62 740 88 36

  • Statystyki

    • Odwiedziło nas: 1232483
    • Do końca roku: 32 dni
    • Do wakacji: 206 dni
  • Logowanie

    Zaloguj się

  • Kontakt

    Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

    sekretariat@wojciechowo.net.pl

    EPUAP

Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

2022-11-25

Konsultacje dla rodziców

29 października 2022 r. w godzinach 15.00 - 16.00 odbędą się konsultacje dla rodziców. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej o: Konsultacje dla rodziców
2022-11-11

Narodowe Święto Niepodległości

Pod hasłem ,,Kocham Cię, Polsko!” przebiegło tegoroczne spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W patriotyczny nastrój wprowadziły nas słowa piosenki ,,Miejcie nadzieję”, którą wykonała Nadia Kuszyńska  oraz wiersz ,,Kto ty jesteś? - Polak mały! wyrecytowany przez najmłodszych uczestników spotkania. Uczniowie obejrzeli krótki film, który opowiadał o najważniejszych wydarzeniach historycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości
2022-10-27

Wycieczka do Jaraczewa

Obelisk oraz cmentarz odwiedzili uczniowie naszej szkoły podczas wycieczki do Jaraczewa dnia 27.10.2022 r. Uczniowie zapalili znicze swoim bliskim oraz poległym podczas I i II wojny światowej. W bibliotece wysłuchali wierszy Marii Konopnickiej, kodowali symbole jesienne, a także sprawdzili swoją sprawność manualną podczas gry. 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Jaraczewa
2022-10-27

Warsztaty z Pho3nixKids

25 pażdziernika odbyły się warsztaty z Pho3nix Kids. Drużyna przyjechała do nas wraz z Bartoszem Stabno - wielokrotnym reprezentantem naszego kraju w kajakarstwie. Każda klasa miała okazję spotkać się i poćwiczyć, a także sprawdzić swoje umiejętności. Warszaty były nagrodą, którą zdobyliśmy w ubiegłym roku szkolnym w konkursie na aktywność sportową. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali podczas warsztatów szkolnych test predyspozycji Pho3nix Kids mogą poznać swój Pho3nix Active Score, czyli indywidualny wskaźnik sprawności, a następnie porównać go z wynikami swoich rówieśników.

Czytaj więcej o: Warsztaty z Pho3nixKids
2022-10-27

Dzień Papieski

W październiku każdego roku obchodzony jest Dzień Papieski. Obchodom tegorocznego XXII Dnia Papieskiego przyświeca hasło „Blask prawdy” - tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku. Ten dzień to w naszej szkole także ostatnie spotkanie z księdzem Piotrem Pieprzem, który przez ostatnie lata prowadził zajęcia z religii. Będziemy mile wspominać aktywny udział Księdza w różnych uroczystościach oraz akcjach. Dziękujemy za koleżeńskie i serdeczne rozmowy z gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły. Życzymy dalszej, owocnej pracy duszpasterskiej w otoczeniu życzliwych oraz pomocnych osób. 

 

Czytaj więcej o: Dzień Papieski
2022-10-26

Zmiana kursów autobusu szkolnego

Zmiana kursów autobusu

Rano Jaraczewo Topolowa PP 7:13, Rynek 7:15, Jaraczewo szkoła 7:17, Łobzowiec pod lasem 7:25, Łobzowiec wieś 7:27

porót z Wojciechowa 13:10 i 14:50

Czytaj więcej o: Zmiana kursów autobusu szkolnego
2022-10-20

25 października - Warsztaty Pho3nix Kids

Druga edycja sportowych Warsztatów Pho3nix Kids dla 100 najbardziej zaangażowanych szkół podstawowych w działania edukacyjno-sportowe rusza z pełną energią! Już we wtorek (25.10)  uczniów naszej szkoły czekają niezwykłe atrakcje. Tego dnia odbędą się wygrane przez uczniów warsztaty sportowe. Wraz z drużyną Pho3nix Kids przybędzie Bartosz Stabno, wielokrotny reprezentant Polski w kajakarstwie.

Znakomitym wprowadzeniem do warsztatów będzie film https://www.youtube.com/watch?v=bhUh3_UFJOw, który polecamy wszystkim naszym uczniom.

Czytaj więcej o: 25 października - Warsztaty Pho3nix Kids
2022-10-20

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole to także Dzień Patrona - Ewarysta Estkowskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły spotkali się najpierw na akademii poświęconej DEN, a następnie wspólnie spędzili czas poświęcając go Ewarystowi Estkowskiemu. Ta część rozpoczęła się od nasadzenia dębu na terenie przyszkolnym. Ewaryst Estkowski to niezwykła postać, która dziś jest wzorem dla wszystkich nauczycieli. Podczas spotkania wszyscy oglądali z zaciekawieniem, nagrany przez Jakuba i Anastazję z klasy VIII, sondażu przeprowadzonego w szkole, który był związany z postacią naszego patrona.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej
2022-10-12

Unihokej - zawody gminne

Dwie drużyny naszej szkoły brały udział w Mistrzostwach Miasta i Gminy Jaraczewo w Unihokeju, które rozegrano w Szkole Podstawowej w Rusku. Obydwa zespoły zajęły IV miejsca w swoich grupach.

Czytaj więcej o: Unihokej - zawody gminne
2022-10-12

Spotkanie z policjantami

4 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III   spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Aspirant Karina Migalska-Cepa oraz starszy aspirant Robert Nowakowski przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa na drodze oraz zapoznali uczniów z pracą policjanta. 

Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantami