Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

Wojciechowo 1

63-233 Jaraczewo

tel. 62 740 88 36

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1591065
  • Do końca roku: 215 dni
  • Do wakacji: 22 dni
 • Logowanie

  Zaloguj się

 • Kontakt

  Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

  sekretariat@wojciechowo.net.pl

  EPUAP

Jesteś tutaj: Start / 2022/2023

2022/2023

Artykuły

2022-08-31

Autobus szkolny

Autobus szkolny kursuje od 2 września 2022 r.

W imieniu Gminy Jaraczewo dowożenie uczniów do szkół realizuje Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Jaraczewie.

W załączeniu regulamin dowozów oraz rozkład jazdy autobusów.

Prosimy o zapoznanie się z powyższymi ustaleniami - dotyczy uczniów i rodziców dzieci korzystających z dowozów do szkoły.

Czytaj więcej o: Autobus szkolny
2022-09-12

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uczniowie, nauczyciele i rodzice  na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 przybyli z nadzieją, że będzie on przebiegał  w atmosferze spokoju i stabilizacji. W słoneczny poranek drugoklasiści wprowadzili wszystkich w letni nastrój, przywołując wakacyjne wspomnienia  o przygodach przeżywanych przez nich na plaży, w górach, na boisku.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
2022-09-21

Dzień Przedszkolaka

20 września wychowankowie z oddziału przedszkolnego świętowali swój dzień - Dzień Przedszkolaka. W przedszkolu pojawiły się najróżniejsze owoce i warzywa - nie tylko na stole. Najmłodsze dzieci złożyły ślubowanie, starsze przedszkolaki otrzymały dyplom Superprzedszkolaka. 

Czytaj więcej o: Dzień Przedszkolaka
2022-09-21

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach poświęconych tematyce tego dnia, m. in. obejrzeli projekcję filmową oraz wykonywali różnego rodzaju gry i zabawy. Do świętowania przyłączyli się również uczniowie starszych klas oraz Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Kropki
2022-09-26

Studenci w naszej szkole

19 września br. uczniowie klasy VII i VIII spotkali się ze studentami: panią Sandrą Hyżyk (Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej), panią Klaudią Wyzuj (Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniui panem Kacprem Molińskim (Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie).

Czytaj więcej o: Studenci w naszej szkole
2022-10-06

Dary jesieni z polskich sadów

Klasy IV i V rozpoczęły realizację działań kształtujących zdrowe nawyki żywieniowe zgodnie z „Programem dla szkół”, w ramach którego dzieci otrzymują owoce, warzywa, mleko lub jego przetwory. Uczniowie przygotowywali sałatki, wykorzystując przede wszystkim sezonowe owoce kuszące smakami oraz kolorami jesieni.

Czytaj więcej o: Dary jesieni z polskich sadów
2022-10-12

Spotkanie z policjantami

4 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III   spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Aspirant Karina Migalska-Cepa oraz starszy aspirant Robert Nowakowski przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa na drodze oraz zapoznali uczniów z pracą policjanta. 

Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantami
2022-10-12

Unihokej - zawody gminne

Dwie drużyny naszej szkoły brały udział w Mistrzostwach Miasta i Gminy Jaraczewo w Unihokeju, które rozegrano w Szkole Podstawowej w Rusku. Obydwa zespoły zajęły IV miejsca w swoich grupach.

Czytaj więcej o: Unihokej - zawody gminne
2022-10-20

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole to także Dzień Patrona - Ewarysta Estkowskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły spotkali się najpierw na akademii poświęconej DEN, a następnie wspólnie spędzili czas poświęcając go Ewarystowi Estkowskiemu. Ta część rozpoczęła się od nasadzenia dębu na terenie przyszkolnym. Ewaryst Estkowski to niezwykła postać, która dziś jest wzorem dla wszystkich nauczycieli. Podczas spotkania wszyscy oglądali z zaciekawieniem, nagrany przez Jakuba i Anastazję z klasy VIII, sondażu przeprowadzonego w szkole, który był związany z postacią naszego patrona.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej
2022-10-20

25 października - Warsztaty Pho3nix Kids

Druga edycja sportowych Warsztatów Pho3nix Kids dla 100 najbardziej zaangażowanych szkół podstawowych w działania edukacyjno-sportowe rusza z pełną energią! Już we wtorek (25.10)  uczniów naszej szkoły czekają niezwykłe atrakcje. Tego dnia odbędą się wygrane przez uczniów warsztaty sportowe. Wraz z drużyną Pho3nix Kids przybędzie Bartosz Stabno, wielokrotny reprezentant Polski w kajakarstwie.

Znakomitym wprowadzeniem do warsztatów będzie film https://www.youtube.com/watch?v=bhUh3_UFJOw, który polecamy wszystkim naszym uczniom.

Czytaj więcej o: 25 października - Warsztaty Pho3nix Kids