Jesteś tutaj: Start / 2017/2018

2017/2018

Artykuły

Z uśmiechem w nowym roku szkolnym

2017-09-11
Powiększ zdjęcie

4 września rozpoczęliśmy naukę w ośmioklasowej szkole podstawowej. Młodsi i starsi uczniowie przybyli opaleni i rozgrzani wakacyjnym słońcem, ciekawi, co przyniesie im kolejne dwanaście miesięcy.

Czytaj więcej o: Z uśmiechem w nowym roku szkolnym

Nie ma śmieci – są surowce, czyli akcja Sprzątania Świata

2017-09-18
Powiększ zdjęcie

Tak brzmiało hasło 24. edycji akcji, w której wzięli udział również uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie. 

Czytaj więcej o: Nie ma śmieci – są surowce, czyli akcja Sprzątania Świata

Na zdrowie – świeżo wyciskane soki

2017-09-22
Powiększ zdjęcie

Nasza szkoła przystąpiła do programu realizowanego w klasach I- V, którego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie. Poprzez program ma nastąpić także wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i ich rodziców. Ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. 

Czytaj więcej o: Na zdrowie – świeżo wyciskane soki

Sportowy tydzień

2017-09-26
Powiększ zdjęcie

23 września na jaraczewskim stadionie odbyły się XXXII BIEGI JARACZEWSKIE. Mimo niezbyt dobrej pogody, nasi uczniowie licznie wystartowali w swoich grupach wiekowych. Na podium znaleźli się: Antoni Frydryszak, Oliwier Pawlak, Eligiusz Kuszyński  – zdobywcy III miejsc oraz Sergiusz Kuszyński II miejsce. Na najwyższym miejscu I - znalazła się Maria Płończak.

Kilka dni wcześniej chłopcy z klas VI i VII wystąpili w rozgrywkach piłki koszykowej zdobywając III miejsce.

Gratulacje!

Czytaj więcej o: Sportowy tydzień

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2017-10-09
Powiększ zdjęcie

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowania do tego matematycznego święta rozpoczęliśmy już we wtorek. Na początku uczniowie spróbowali swego szczęścia w loterii.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Zdrowe jedzenie

2017-10-16
Powiększ zdjęcie

Dzieci najczęściej czerpią wiedzę na temat zdrowego odżywiania ze szkoły i od rodziców. Już w ubiegłym roku odbyły się akcje świeże owoce, podczas których rodzice przygotowywali dla dzieci pyszne owoce i soki. A że problem jest ważny, to w tym roku szkolnym akcja jest kontynuowana.

Czytaj więcej o: Zdrowe jedzenie

XXVI Rajd Pieszy „Pod Parasolami”

2017-10-16
Powiększ zdjęcie

6 października odbył się XXVI rajd pieszy „Pod Parasolami”, w którym wzięło udział kilkanaście drużyn z całego powiatu.

Czytaj więcej o: XXVI Rajd Pieszy „Pod Parasolami”

„Dziękujemy, ślubujemy…”

2017-10-16
Powiększ zdjęcie

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do uczniowskich podziękowań dla nauczycieli oraz pracowników obsługi dbających o przekazanie wiedzy, cennych doświadczeń, wychowanie młodego pokolenia a także bezpieczny i przyjemny pobyt w szkole.

Czytaj więcej o: „Dziękujemy, ślubujemy…”

XVII Dzień Papieski

2017-10-18
Powiększ zdjęcie

Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte (czyli: na początku nowego tysiąclecia) - dokumentu podpisanego przez św. Jana Pawła II 6 stycznia 2001 roku. Zdanie będące hasłem w dokumencie jest umieszczone na początku Zakończenia zatytułowanego Duc in altum (wypłyń na głębię).

Czytaj więcej o: XVII Dzień Papieski

Jesienny spacer po Poznaniu

2017-10-20
Powiększ zdjęcie

19 października wszyscy uczniowie klasy V uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Poznania, którą odbyli pociągiem. Spacerując po parku Wilsona przyciągającym jesienną kolorystyką, dotarli do Palmiarni, którą zwiedzili z panią przewodnik. Zobaczyli w niej wiele gatunków roślin pochodzących z całego świata, jakie znali dotychczas z książek lub telewizji.

Czytaj więcej o: Jesienny spacer po Poznaniu