Jesteś tutaj: Start

Strona główna

pocztowka

Artykuły

Zmiana planu na 7 i 8.11.2019 r. - czwartek, piątek

2019-11-06
Powiększ zdjęcie

Zmiana planu na czwartek 7.11.2019 r i piątek 8.11.2019 r.

Uwaga: uczniowie biorący udział w Biegu Niepodległościowym 8 listopada po powrocie do szkoły idą do domu. Wyjazd na bieg o 10:15, powrót ok. 12:30

Szkoła Pamięta

2019-10-26
Powiększ zdjęcie

Zbliża się 1 listopada, święto Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy naszych najbliższych, których już nie ma z nami. Odwiedzamy ich groby, wracamy myślami do wspólnie spędzonych chwil. 25 października podczas spotkania uczniów z nauczycielami, uczciliśmy pamięć nauczycieli - Elżbiety Kubiak i Przemysława Pautrzaka, którzy pracowali w naszej szkole. Nauczyciele Ci, wzbudzali wiele sympatii wśród uczniów, nie tylko przyczynili się do zdobywania ich wiedzy, ale i kształtowali ich charakter.

 

Jeden dzień, podwójne święto…

2019-10-15
Powiększ zdjęcie

14 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole dwie uroczystości. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich serdeczność oraz trud włożony w codzienne nauczanie i wychowanie. W dowód szacunku i uznania przygotowali część artystyczną obfitującą w tańce i piosenki a zadowoleni pedagodzy otrzymali piękne upominki oraz kwiaty.

W Dniu Edukacji Narodowej cała społeczność szkolna wspominała również patrona – Ewarysta Estkowskiego a znakomitą pomocą przy tej okazji okazała się książka wydana w 1958 roku, autorstwa Franciszka Kirło – Nowaczyka pt. „Szkoła przy topolowej drodze”.

Andrzejki

2019-09-30
Powiększ zdjęcie

Rada Rodziców przy naszej szkole organizuje w dniu 16 listopada 2019 r. Andrzejki. Zapowiada się wiele atrakcji - serdecznie zapraszamy!

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online - nowa edycja kompendium dla rodziców i profesjonalistów

2019-09-12

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w internecie. Znajdujące się wskazówki mogą być pomocne dla każdego rodzica. Dziś internet to codzienność, która ma wiele dobrych stron. Niestety ma też złe. Musimy nad tym panować. 

 

Wstęp do Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online, autorzyAnna Rywczyńska, Szymon Wójcik

Każdego dnia, wychowując bądź ucząc dziecko, podejmujemy wiele decyzji. Mamy świadomość, że kształtujemy zachowania, które w przyszłości będą wpływać na jego życie. Nie jesteśmy w stanie uchronić dzieci przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami. Możemy jednak przygotować je na trudne sytuacje i dać im wsparcie, tak aby mogły sobie z nimi radzić. Jedną z aktywności, która od początku wymaga mądrego przewodnictwa, jest kontakt młodych ludzi z internetem. Kiedyś – nowe zjawisko, dziś – codzienność, niezmiennie jednak wyzwanie dla rodziców i nauczycieli.

Pomoc materialna dla uczniów - stypendia

2019-09-12

Pomoc materialna dla uczniów realizowana będzie zgodnie z ustawą  z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 1481). Od września 2019 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Jarocińska 7 w Jaraczewie.

Wnioski przyjmowane w pokoju numer 5 GOPS Jaraczewo, w terminie od 01. do 16. września 2019r., codziennie w godzinach urzędowania.

Wzór wniosku do pobrania w sekretariacie lub z tej strony.