Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

Artykuły

Regulamin dowozów

2020-08-30

REGULAMIN DOWOŻENIA UCZNIÓW DO SZKÓŁ W GMINIE JARACZEWO - Rok szkolny 2020/2021

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który można pobrać z tej strony.

W regulaminie zapisane są m.in. następujące informacje:

Uczniowie dowożeni autobusem szkolnym mają obowiązek:
a) nosić kamizelkę odblaskową od momentu wyjścia z domu do czasu przybycia na teren szkoły (przedszkola) oraz po skończonych zajęciach od momentu wyjścia ze szkoły (przedszkola) aż do chwili przybycia do domu,
b) bezwzględnie używać w autobusie maseczek ochronnych zakrywających usta i nos lub przyłbic.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

2020-08-28

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się zgodnie z następującym harmonogramem:

1) o godzinie 8:00 - 9:00 zapraszamy uczniów klas V, VI, VII i VIII - spotkania w z wychowawcami

2) o godzinie 9:30 - 10:30 zapraszamyuczniów klas I, II, III i IV oraz oddziału przedszkolnego - spotkanie w sali gimnastycznej a następnie z wychowawcami.

Uwaga: 1 września nie ma dowozu autobusem szkolnym

Bezpieczny powrót do szkoły

2020-08-28
Powiększ zdjęcie

Szanowni rodzice przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej im. Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie.

Aktualne przepisy prawne umożliwiają nam organizację zajęć lekcyjnych od 1 września 2020 w sposób tradycyjny. Ta wiadomość jest dla nas wszystkich najważniejsza. Pracownicy szkoły będą się starali zapewnić dzieciom, ale również sobie bezpieczne warunki nauki i pracy. Wiele będzie zależało również od Państwa. W związku z tym zwracamy się z prośbą o codzienne monitorowanie stanu zdrowia dzieci (temperatura, objawy przeziębieniowe). W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych, prosimy o zasięgnięcie porady u lekarza pierwszego kontaktu i posyłanie do szkoły tylko całkowicie zdrowego dziecka.

Gmina Jaraczewo ogłasza konkurs z cennymi nagrodami pn.: „EKO skok w stronę PSZOK”

2020-06-21

W związku z realizacją projektu pn. "Budowa PSZOK w Gminie Jaraczewo” współfinansowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie ekologicznym.

Uczniowie zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe – uczniowie klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Na laureatów czeka tablet, aparat cyfrowy, smartwatch, smartfon, encyklopedie ilustrowane, literatura młodzieżowa oraz gry edukacyjne.

Celem konkursu jest m.in. promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyków segregacji odpadów, a także zwrócenie uwagi na duże znaczenie recyklingu.

W ramach konkursu uczniowie klas I-III oraz IV-VI udzielają odpowiedzi na pytania w tematyce ekologicznej, oraz wymyślają unikatową nazwę dla PSZOK.

Uczniowie klas VII-VIII udzielają odpowiedzi na pytania w tematyce ekologicznej, oraz zaprojektują rodzinną grę planszową o tematyce recyklingowej.

Informacja GKS Jaraczewo

2020-05-25
Powiększ zdjęcie
W związku z "lawinowo" rosnącą liczbą nowych zawodników w najmłodszych drużynach GKS Jaraczewo uprzejmie informujemy, iż od 2 czerwca utworzona zostanie kolejna drużyna w naszym klubie.

Egzamin i rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

2020-05-21
Powiększ zdjęcie

e-NAUKA

2020-03-15

„Chcemy się uczyć nie dlatego, abyśmy się uczyli, ale dlatego, abyśmy wiedzieli , jak żyć”

 

Mam nadzieję, że wszyscy pamiętacie to powiedzenie, które znajduje się na gazetce szkolnej dotyczącej naszego patrona Ewarysta Estkowskiego. Czas mamy teraz niezwykły i niespodziewany. Nie chodzimy do szkoły, a przecież trwa rok szkolny i musimy się wielu nowych wiadomości nauczyć, powtórzyć wiele zagadnień. Na całe szczęście jest internet. Macie więc niepowtarzalną szansę pokazać wszystkim, że potraficie z niego korzystać  - internet służy do nauki.

 

Zostań w domu - ucz się zdalnie