Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Przedświąteczne spotkanie

2019-12-23
Powiększ zdjęcie

Tegoroczne spotkanie przedświąteczne uczniów, rodziców i nauczycieli odbyło się tradycyjnie w sali wiejskiej w Wojciechowie. Wcześniej młodsze i starsze klasy uczestniczyły w wigiliach, podczas których przy wspólnym stole dzieliły się opłatkiem, obdarowywały upominkami i śpiewały kolędy z wychowawczyniami. Rada Rodziców ufundowała wszystkim poduszki z motywem ostrokrzewu. O godz. 11.00 rozpoczął się wyjątkowy koncert pastorałek w wykonaniu uczniów, których w tym roku wspierali wokalnie i instrumentalnie rodzice.

Czytaj więcej o: Przedświąteczne spotkanie

Edukacja leśna dla najmłodszych

2019-12-23
Powiększ zdjęcie

Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole pana Jakuba Wojdeckiego specjalistę ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Jarocin. Uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach poświęconych dokarmianiu zwierząt i ptaków w okresie zimowym. Pan Jakub przedstawił bardzo interesującą prezentację multimedialną, która urozmaiciła opowieść naszego gościa  i sprawiła, że uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali tego co leśniczy chciał przekazać.

Czytaj więcej o: Edukacja leśna dla najmłodszych

Sportowa Dziesiątka

2019-11-26
Powiększ zdjęcie

„Rowerem po zdrowie” - to hasło, pod którym klasa VII wystartowała w konkursie Szwecja z klasą.

Czytaj więcej o: Sportowa Dziesiątka

LAJKERZY SPORTU

2019-11-26
Powiększ zdjęcie

„Siły swe z nami połącz, do sportu z Pippi dołącz” - pod takim hasłem klasa VIII przystąpiła do konkursu Szwecja z klasą.

Czytaj więcej o: LAJKERZY SPORTU

Wycieczka do Jarocina

2019-11-20
Powiększ zdjęcie

W ramach obchodów Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VI pojechali na wycieczkę do Jarocina, której głównym punktem było zwiedzenie Jednostki Wojskowej 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk. Uczniowie byli bardzo podekscytowani, ponieważ mogli dowiedzieć się czym na co dzień zajmują się żołnierze w jednostce oraz zobaczyć z bliska sprzęt, jakim się posługują. Dzieciom zostały zaprezentowane dwa roboty Mobilnego Zespołu Rozminowania EOD, służące do rozpoznania, przenoszenia i neutralizacji niebezpiecznych ładunków. Saperzy wyjaśnili również na czym polega ich praca, jakie niebezpieczeństwa ze sobą niesie oraz w jaki sposób wykorzystują nowoczesny sprzęt. Następnie uczniowie zwiedzili Salę Tradycji, gdzie...

Czytaj więcej o: Wycieczka do Jarocina

Świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości w Jarocinie

2019-11-20
Powiększ zdjęcie

8 listopada uczniowie klas młodszych, by wspólnie i w nieco inny sposób niż dotychczas świętować 11 listopada udali się na wycieczkę do Jarocina. Swoją wyprawę uczniowie rozpoczęli od wizyty w kinie „Echo”. Dzieci razem z paniami zobaczyły film „Był sobie pies 2”, który opowiadał o poświęceniu, ale i prawdziwej przyjaźni między psem a człowiekiem.

Czytaj więcej o: Świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości w Jarocinie

Święto Niepodległości

2019-11-20
Powiększ zdjęcie

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w uroczystości Święta Niepodległości. Najpierw duża grupa uczestniczyła w Biegu Niepodległości, który odbył się 8 listopada. W biegu oprócz dzieci wzięli też udział rodzice i nauczyciele. 10 listopada nasza delegacja uczestniczyła w obchodach w Jaraczewie. Aby pokazać naszą radość związaną z tym, że żyjemy w niepodległym państwie, które zachwycać powinno każdego Polaka, wszystkie dzieci uczestniczyły w wycieczkach.

Czytaj więcej o: Święto Niepodległości

Wycieczka do Poznania

2019-11-20
Powiększ zdjęcie

13 listopada br. uczniowie najstarszych klas uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Poznania. Pierwszym punktem programu wyjazdu było zwiedzanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Siódmo- i  ósmoklasiści zasiedli na miejscach radnych i dowiedzieli się, jak przebiegają sesje oraz głosowania podczas obrad sejmiku. Dzięki ciekawym przykładom zrozumieli, że tacy młodzi ludzie jak oni mogą podejmować decyzje i mają wpływ na życie społeczne w środowisku, w którym mieszkają i uczą się. Atrakcją dla zwiedzających okazały się wjazdy windą i przejścia oszklonymi korytarzami na jedenastym i ósmym piętrze. Na pamiątkę uczniowie otrzymali drobne upominki.   

Czytaj więcej o: Wycieczka do Poznania

Szkoła Pamięta

2019-10-26
Powiększ zdjęcie

Zbliża się 1 listopada, święto Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy naszych najbliższych, których już nie ma z nami. Odwiedzamy ich groby, wracamy myślami do wspólnie spędzonych chwil. 25 października podczas spotkania uczniów z nauczycielami, uczciliśmy pamięć nauczycieli - Elżbiety Kubiak i Przemysława Pautrzaka, którzy pracowali w naszej szkole. Nauczyciele Ci, wzbudzali wiele sympatii wśród uczniów, nie tylko przyczynili się do zdobywania ich wiedzy, ale i kształtowali ich charakter.

 

Czytaj więcej o: Szkoła Pamięta

Z wizytą w schronisku

2019-10-24
Powiększ zdjęcie

18 października odbył się wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie. Głównym założeniem i celem wyjazdu było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci gotowości do niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromnym zainteresowaniem i chętnie przystali na propozycję Samorządu Uczniowskiego zorganizowania zbiórki żywności dla zwierząt ze schroniska. 

Czytaj więcej o: Z wizytą w schronisku