Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Rekrutacja do klasy I i do oddziału przedszkolengo

2020-02-21
Powiększ zdjęcie

Na podstawie Zarządzenia nr 101/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Jaraczewo z dnia 30 stycznia 2020 roku w sprawie ustalenia na rok szkolny 2020/2021 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do Przedszkola Publicznego w Rusku i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Jaraczewo informujemy, że od dnia 24.02.2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy I oraz do oddziału przedszkolnego w naszej szkole. Treść zarządzenia w załączniku. 

Do pobrania wnioski. Wnioski można również pobrać w sekretariacie szkoły.

 

Czytaj więcej o: Rekrutacja do klasy I i do oddziału przedszkolengo

OSOBOWOŚĆ ROKU 2019

2020-01-30

Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. To także najlepsza okazja, aby docenić osoby, które w mijającym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem. W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w województwie wielkopolskim prowadzi "Głos Wielkopolski", zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu. Kandydatów do wyróżnienia nominowała kapituła redakcji "Głosu Wielkopolskiego" pod przewodnictwem redaktora naczelnego Adama Pawłowskiego. (źródło: https://gloswielkopolski.pl/osobowosc-roku-2019-zaglosuj-na-osoby-ktore-wyroznily-sie-w-kulturze-nauce-dobroczynnosci-polityce-i-biznesie/ar/c15-14681129).

Głosowanie będzie trwać do środy, 12 lutego do godz. 21:30. Wśród nominowanych są rónież rodzice naszych uczniów. Zachęcamy do głosowania. https://gloswielkopolski.pl/p/kandydaci/osobowosc-roku-2019%2C1006659/?groupId=62957

 

Czytaj więcej o: OSOBOWOŚĆ ROKU 2019

Lodowisko

2020-01-29
Powiększ zdjęcie

W piątek 24.01.2020, tuż przed samymi feriami, spora grupa 40 uczniów naszej szkoły wybrała się wraz z opiekunami na lodowisko do Gostynia. Po krótkim przejeździe autobusem, wszyscy ruszyli z uśmiechem na lodowisko. Zabawa była przednia.

Czytaj więcej o: Lodowisko

Konkurs “Kwalifikacja przyszłości”

2020-01-28
Powiększ zdjęcie

Ferie to nie koniecznie nuda. Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym Kwalifikacja przyszłości. Macie pomysł - wykonajcie pracę i przynieście po feriach do szkoły. Wypełnimy dokumenty i wyślemy pracę. Aby wziąć udział w konkursie, stwórz pracę graficzną przedstawiającą metody walidacji, czyli potwierdzania, kwalifikacji przyszłości.

Więcej o konkursie na stronie: http://kwalifikacje.edu.pl/konkurs-kwalifikacja-przyszlosci/

 

Czytaj więcej o: Konkurs “Kwalifikacja przyszłości”

Dzień Babci i Dzień Dziadka

2020-01-27
Powiększ zdjęcie

Coroczne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, odbywające się w sali wiejskiej w Wojciechowie, jest największym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez całą społeczność szkolną dla najliczniejszej publiczności. Dziadkowie bardzo chętnie przyjmują zaproszenia swoich wnuczek oraz wnuków, a oni starają się zaprezentować z jak najlepszej strony.

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dzień Dziadka

Przedświąteczne spotkanie

2019-12-23
Powiększ zdjęcie

Tegoroczne spotkanie przedświąteczne uczniów, rodziców i nauczycieli odbyło się tradycyjnie w sali wiejskiej w Wojciechowie. Wcześniej młodsze i starsze klasy uczestniczyły w wigiliach, podczas których przy wspólnym stole dzieliły się opłatkiem, obdarowywały upominkami i śpiewały kolędy z wychowawczyniami. Rada Rodziców ufundowała wszystkim poduszki z motywem ostrokrzewu. O godz. 11.00 rozpoczął się wyjątkowy koncert pastorałek w wykonaniu uczniów, których w tym roku wspierali wokalnie i instrumentalnie rodzice.

Czytaj więcej o: Przedświąteczne spotkanie

Edukacja leśna dla najmłodszych

2019-12-23
Powiększ zdjęcie

Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole pana Jakuba Wojdeckiego specjalistę ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Jarocin. Uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach poświęconych dokarmianiu zwierząt i ptaków w okresie zimowym. Pan Jakub przedstawił bardzo interesującą prezentację multimedialną, która urozmaiciła opowieść naszego gościa  i sprawiła, że uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali tego co leśniczy chciał przekazać.

Czytaj więcej o: Edukacja leśna dla najmłodszych

Sportowa Dziesiątka

2019-11-26
Powiększ zdjęcie

„Rowerem po zdrowie” - to hasło, pod którym klasa VII wystartowała w konkursie Szwecja z klasą.

Czytaj więcej o: Sportowa Dziesiątka

LAJKERZY SPORTU

2019-11-26
Powiększ zdjęcie

„Siły swe z nami połącz, do sportu z Pippi dołącz” - pod takim hasłem klasa VIII przystąpiła do konkursu Szwecja z klasą.

Czytaj więcej o: LAJKERZY SPORTU

Wycieczka do Jarocina

2019-11-20
Powiększ zdjęcie

W ramach obchodów Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VI pojechali na wycieczkę do Jarocina, której głównym punktem było zwiedzenie Jednostki Wojskowej 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk. Uczniowie byli bardzo podekscytowani, ponieważ mogli dowiedzieć się czym na co dzień zajmują się żołnierze w jednostce oraz zobaczyć z bliska sprzęt, jakim się posługują. Dzieciom zostały zaprezentowane dwa roboty Mobilnego Zespołu Rozminowania EOD, służące do rozpoznania, przenoszenia i neutralizacji niebezpiecznych ładunków. Saperzy wyjaśnili również na czym polega ich praca, jakie niebezpieczeństwa ze sobą niesie oraz w jaki sposób wykorzystują nowoczesny sprzęt. Następnie uczniowie zwiedzili Salę Tradycji, gdzie...

Czytaj więcej o: Wycieczka do Jarocina