Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Zakończenie roku szkolnego - informacja

2019-06-18

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca 2019 r. o godzinie 9:30 w Świetlicy Wiejskiej w Wojciechowie.

 

Autobusy: z Łobzowca i Jaraczewa 9:00. Powrót godzina 11:15.

 

Zapraszamy!

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego - informacja

Wizyta w KW Policji w Poznaniu

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy VII i VIII w ramach zajęć doradztwa zawodowego udali się do Poznania, by „na żywo” zapoznać się z pracą policjanta.

Czytaj więcej o: Wizyta w KW Policji w Poznaniu

Konkurs recytatorski „Znamy i lubimy wiersze Juliana Tuwima”

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

5 czerwca w klasie III odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Znamy i lubimy wiersze Juliana Tuwima”. Recytację z właściwą intonacją i znajomością tekstu, ogólne wrażenie artystyczne oraz przygotowanie rekwizytów i kostiumów oceniała komisja konkursowa, w skład której wchodzili Pan Dyrektor oraz Pani Hanna Strugała.

Czytaj więcej o: Konkurs recytatorski „Znamy i lubimy wiersze Juliana Tuwima”

Wycieczkowy maj - Kalisz

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

Do Kalisza wybrali się przedszkolacy, a znimi ich rodzice. 

Czytaj więcej o: Wycieczkowy maj - Kalisz

Wycieczkowy maj - Góry Świętokrzyskie

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

Na 3-dniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie wybrała się grupa 41 uczniów z opiekunami i rodzicami. Głównymi atrakcjami wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Kielc,  rezerwatu geologicznego Kadzielnia, Sandomierza. Atrakcami były też wejście na teren ŚPN, zwiedzanie Muzeum  Przyrodniczego, Gołoborza, dawnego klasztoru i kościółu Benedyktynów. Ostatniego dnia odbyło się zwiedzanie Zamku w Chęcinach oraz w Oblęgorku Muzeum Henryka  Sienkiewicza.

Czytaj więcej o: Wycieczkowy maj - Góry Świętokrzyskie

Wycieczkowy maj - Poznań

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

23 maja uczniowie klas I-III udali się na pełną atrakcji wycieczkę do Poznania. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Muzeum Czekolady. Podczas ciekawych warsztatów dowiedzieliśmy się jak wygląda cykl produkcyjny tych przepysznych słodkości, a każdy z uczestników miał także możliwość wykonania własnej tabliczki czekolady i ozdobienia jej ulubionymi dodatkami...

Czytaj więcej o: Wycieczkowy maj - Poznań

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

2019-05-17
Powiększ zdjęcie

16 maja odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego, który zorganizowała nasza szkoła przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Jaraczewie. Do konkursu przystąpiły drużyny z Noskowa, Jaraczewa i Wojciechowa. Konkurs odbył się w formule gry miejskiej. Polegała ona na wykonywaniu zadań w poszczególnych punktach, które związane były ze znajomością języka angielskiego.

Czytaj więcej o: Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Finał Wielkiej Ligi Czytelników

2019-05-17
Powiększ zdjęcie

10 – 11 maja odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Do Katowic przyjechały najlepsze drużyny – Mistrzowie Województw z całej Polski. Byli to najlepsi z najlepszych. Wspaniali, zdolni młodzi czytelnicy zostali wyłonieni z pośród ponad 17 tysięcy uczestników biorących udział w konkursie. Podczas finału walczyli o tytuł Mistrza Polski. W tegorocznej edycji uczestnicy przeczytali rekordową liczbę książek. Natomiast w kolejnych etapach konkursu, drużyny mierzyły się z testami dotyczącymi treści wybranych lektur.

Czytaj więcej o: Finał Wielkiej Ligi Czytelników

Przerwa na czytanie

2019-05-17
Powiększ zdjęcie

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniu 14.05.2019r. nasza szkoła wzięła udział w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, pt. „Przerwa na czytanie”. W naszym przypadku biorących udział w czytaniu było 110 uczniów. Zainteresowanie akcją było bardzo duże, począwszy od kl.VIII do oddziału przedszkolnego. Do stref czytania przygotowanychdla najmłodszych zgłosiły się uczennice najstarszej klasy, wciągając w ten sposób dzieci w niesamowity świat bajek.

Czytaj więcej o: Przerwa na czytanie

Relacja z obrad Sejmu Czteroletniego

2019-04-30
Powiększ zdjęcie

3 maja to święto radosne, świadczące o roztropności i dalekowzroczności naszych przodków. Piątoklasiści z wychowawczynią przygotowali akademię utrzymaną również w pogodnym, optymistycznym nastroju. Przybrała ona formę telewizyjnej relacji z obrad Sejmu Czteroletniego. Dziennikarze przeprowadzali krótkie wywiady ze zwolennikami konstytucji oraz jej przeciwnikami, a także przedstawicielami obcych mocarstw, np. z carycą Katarzyną.

Czytaj więcej o: Relacja z obrad Sejmu Czteroletniego