Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Konkurs na wakacje dla klas I-III

2019-07-04
Powiększ zdjęcie

Zosia przeprowadziła się na ulicę Kocią i musi oswoić okolicę. Co jeszcze można oswoić? Sytuację, miejsce, a może osobę? Możliwości jest wiele. Opisz oswajanie czegoś/kogoś dla Ciebie nowego w formie kartki (kilku kartek) z pamiętnika. Praca pisemna powinna mieć do 5 000 znaków ze spacjami.

Czytaj więcej o: Konkurs na wakacje dla klas I-III

Do widzenia, przyjaciele!

2019-06-23
Powiększ zdjęcie

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019, podobnie jak w innych szkołach, również w naszej było wyjątkowe, ponieważ pożegnaliśmy ósmoklasistów. Przeżyli oni w Wojciechowie klika lat i na trwałe zapisali się w pamięci nauczycieli, koleżanek oraz kolegów. Czas spędzony w naszej szkole zaowocował wieloma wspomnieniami, które stały się głównym tematem części artystycznej przygotowanej przez najstarszych uczniów.
W bogatej prezentacji wszyscy uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć...

Czytaj więcej o: Do widzenia, przyjaciele!

Sukcesy w konkursach

2019-07-03
Powiększ zdjęcie

W ostatnich miesiącach roku szkolnego 2018/2019 nasi uczniowie zdobyli znaczące osiągnięcia w konkursach pozaszkolnych. Poniżej przedstawiamy najlepsze wyniki...

 

Czytaj więcej o: Sukcesy w konkursach

Dzień sportu

2019-07-02
Powiększ zdjęcie

Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele i rodzice przygotowali dla uczniów dzień sportu. Na początek kilkunastu uczestników zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i taneczne. Następnie odbyły się różne konkurencje sportowe, w których brali udział również rodzice.

Czytaj więcej o: Dzień sportu

Wizyta w KW Policji w Poznaniu

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy VII i VIII w ramach zajęć doradztwa zawodowego udali się do Poznania, by „na żywo” zapoznać się z pracą policjanta.

Czytaj więcej o: Wizyta w KW Policji w Poznaniu

Konkurs recytatorski „Znamy i lubimy wiersze Juliana Tuwima”

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

5 czerwca w klasie III odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Znamy i lubimy wiersze Juliana Tuwima”. Recytację z właściwą intonacją i znajomością tekstu, ogólne wrażenie artystyczne oraz przygotowanie rekwizytów i kostiumów oceniała komisja konkursowa, w skład której wchodzili Pan Dyrektor oraz Pani Hanna Strugała.

Czytaj więcej o: Konkurs recytatorski „Znamy i lubimy wiersze Juliana Tuwima”

Wycieczkowy maj - Kalisz

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

Do Kalisza wybrali się przedszkolacy, a znimi ich rodzice. 

Czytaj więcej o: Wycieczkowy maj - Kalisz

Wycieczkowy maj - Góry Świętokrzyskie

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

Na 3-dniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie wybrała się grupa 41 uczniów z opiekunami i rodzicami. Głównymi atrakcjami wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Kielc,  rezerwatu geologicznego Kadzielnia, Sandomierza. Atrakcami były też wejście na teren ŚPN, zwiedzanie Muzeum  Przyrodniczego, Gołoborza, dawnego klasztoru i kościółu Benedyktynów. Ostatniego dnia odbyło się zwiedzanie Zamku w Chęcinach oraz w Oblęgorku Muzeum Henryka  Sienkiewicza.

Czytaj więcej o: Wycieczkowy maj - Góry Świętokrzyskie

Wycieczkowy maj - Poznań

2019-06-18
Powiększ zdjęcie

23 maja uczniowie klas I-III udali się na pełną atrakcji wycieczkę do Poznania. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Muzeum Czekolady. Podczas ciekawych warsztatów dowiedzieliśmy się jak wygląda cykl produkcyjny tych przepysznych słodkości, a każdy z uczestników miał także możliwość wykonania własnej tabliczki czekolady i ozdobienia jej ulubionymi dodatkami...

Czytaj więcej o: Wycieczkowy maj - Poznań

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

2019-05-17
Powiększ zdjęcie

16 maja odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego, który zorganizowała nasza szkoła przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Jaraczewie. Do konkursu przystąpiły drużyny z Noskowa, Jaraczewa i Wojciechowa. Konkurs odbył się w formule gry miejskiej. Polegała ona na wykonywaniu zadań w poszczególnych punktach, które związane były ze znajomością języka angielskiego.

Czytaj więcej o: Gminny Konkurs Języka Angielskiego