Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Procedury

2019-09-12

PROCEDURY POSTĘPOWANIA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY W SYTUACJACH TRUDNYCH I KRYZYSOWYCH

Lista procedur i plik pdf do pobrania

Czytaj więcej o: Procedury

Pomoc materialna dla uczniów - stypendia

2019-09-12

Pomoc materialna dla uczniów realizowana będzie zgodnie z ustawą  z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 1481). Od września 2019 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Jarocińska 7 w Jaraczewie.

Wnioski przyjmowane w pokoju numer 5 GOPS Jaraczewo, w terminie od 01. do 16. września 2019r., codziennie w godzinach urzędowania.

Wzór wniosku do pobrania w sekretariacie lub z tej strony.

Czytaj więcej o: Pomoc materialna dla uczniów - stypendia

inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2019-09-12
Powiększ zdjęcie

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się w sali wiejskiej z powodu trwającej rozbudowy naszej placówki. Czwartoklasiści w krótkiej części artystycznej w żartobliwy sposób uświadomili swoim koleżankom i kolegom, że czas odpoczynku i regeneracji sił dobiegł końca a nadeszła pora na zdobywanie wiedzy. 

Czytaj więcej o: inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Spotkanie z policjantem

2019-09-12
Powiększ zdjęcie

9 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem -starszym sierżantem Marcinem Kozłowskim. Dzieci przypominały sobie na spotkaniu jak należy zachować się w drodze do szkoły, a także w innych sytuacjach. Policjant zwrócił uwagę na bardzo ważną rzecz, jakimi są elementy odblaskowe. Omówił także z dziećmi inne niebezpieczeństwa z jakimi mogą się spotkać i wskazywał jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami.

Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantem

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online - nowa edycja kompendium dla rodziców i profesjonalistów

2019-09-12

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w internecie. Znajdujące się wskazówki mogą być pomocne dla każdego rodzica. Dziś internet to codzienność, która ma wiele dobrych stron. Niestety ma też złe. Musimy nad tym panować. 

 

Wstęp do Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online, autorzyAnna Rywczyńska, Szymon Wójcik

Każdego dnia, wychowując bądź ucząc dziecko, podejmujemy wiele decyzji. Mamy świadomość, że kształtujemy zachowania, które w przyszłości będą wpływać na jego życie. Nie jesteśmy w stanie uchronić dzieci przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami. Możemy jednak przygotować je na trudne sytuacje i dać im wsparcie, tak aby mogły sobie z nimi radzić. Jedną z aktywności, która od początku wymaga mądrego przewodnictwa, jest kontakt młodych ludzi z internetem. Kiedyś – nowe zjawisko, dziś – codzienność, niezmiennie jednak wyzwanie dla rodziców i nauczycieli.

Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online - nowa edycja kompendium dla rodziców i profesjonalistów