Jesteś tutaj: Start / 2018/2019

2018/2019

Artykuły

Z uśmiechem w nowy rok

2018-10-27
Powiększ zdjęcie

3 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019 w dużym gronie uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jest on szczególny, ponieważ po raz pierwszy pożegnamy w czerwcu ósmoklasistów.

Czytaj więcej o: Z uśmiechem w nowy rok

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2018-10-27
Powiększ zdjęcie

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowania do tego matematycznego święta rozpoczęły się już w poniedziałek. Każdego dnia, na gazetce ściennej, pojawiały się zadania dla każdej z klas III – VIII, które należało rozwiązać na specjalnej karcie pracy.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Sprzątanie Świata

2018-10-27
Powiększ zdjęcie

Tradycyjnie we wrześniu odbywa się Sprzątanie Świata. Nasza szkoła właczyła się również w tę akcję.

Czytaj więcej o: Sprzątanie Świata

Poznaj historię i kulturę swojego narodu…

2018-10-27
Powiększ zdjęcie

27 września br. klasy IV – VIII uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Poznania, która była mentalnym powrotem do wydarzeń historycznych z przeszłości naszych rodaków. Bardzo ciekawa okazała się dwugodzinna gra miejska pod nazwą „Szlakiem powstania”.

Czytaj więcej o: Poznaj historię i kulturę swojego narodu…

Europejskie Dni Ptaków

2018-10-27
Powiększ zdjęcie

Za nami kolejne Europejskie Dni Ptaków.  Od 25 lat w pierwszy weekend października miłośnicy ptaków z całej Europy i Azji Centralnej spotykają się, aby podziwiać spektakl jesiennych ptasich migracji, a przy okazji poznawać ptaki i rozmawiać o potrzebie ich ochrony. Również nasi uczniowie wzięli udział w tym wydarzeniu.

 

Czytaj więcej o: Europejskie Dni Ptaków

Zdrowe soki

2018-10-27
Powiększ zdjęcie

Kolejny raz rodzice zadbali o zdrowie wszystkich dzieci w szkole. W październikowy dzień wszyscy mogli skosztować zdrowe i pyszne owocowe soki oraz owocowe galaretki. Mamy, które je przygotowywały, miały dużo z tym pracy, ale uśmiechy dzieci pracę im wynagrodziły. Dziękujemy.

Czytaj więcej o: Zdrowe soki

Dzień Edukacji Narodowej

2018-10-27
Powiększ zdjęcie

12 pażdziernika obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie też uczniowie klasy I złożyli ślubowanie.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

XVIII Dzień Papieski

2018-10-27
Powiększ zdjęcie

XVIII Dzień Papieski obchodziliśmy 16 października. W tym Dniu Papieskim nasze rozważania i działania skierowane były na dwie rocznice: wybór Karola Wojtyły na papieża i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej o: XVIII Dzień Papieski

Święto Patrona Szkoły

2018-11-06
Powiększ zdjęcie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie od pierwszej klasy poznają postać swojego patrona i wiedzę o nim wzbogacają każdego roku, zwłaszcza 26 października, w dniu jego imienin. Obchody tegorocznego święta zainicjował program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IV, którzy przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące życia oraz działalności pedagogicznej Ewarysta Estkowskiego.

Czytaj więcej o: Święto Patrona Szkoły

Wycieczka do Jaraczewa

2018-11-10
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Jaraczewa. W czasie wycieczki zapalili znicze na grobach swoich bliskich na cmentarzu. Następnie udali się do Urzędu Miasta i Gminy Jaraczewo, gdzie zapoznali się z pracą urzędników. Mieli też okazję porozmawiać z panem Burmistrzem. Na koniec zawitali do Biblioteki Publicznej w Jaraczewie, gdzie jak zwykle zostali mile ugoszczeni.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Jaraczewa