Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Z wizytą w schronisku

2019-10-24
Powiększ zdjęcie

18 października odbył się wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie. Głównym założeniem i celem wyjazdu było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci gotowości do niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromnym zainteresowaniem i chętnie przystali na propozycję Samorządu Uczniowskiego zorganizowania zbiórki żywności dla zwierząt ze schroniska. 

Czytaj więcej o: Z wizytą w schronisku

Wycieczka do Jaraczewa

2019-10-24
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Jaraczewa. W czasie jej trwania udali się na cmentarz i pod pomnik upamiętniający ofiary wojen. Mieli też okazję odwiedzić Publiczną Bibliotekę MiG Jaraczewo oraz Stację Kontroli Pojazdów.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Jaraczewa

Dzień Papieski

2019-10-24
Powiększ zdjęcie

W tym roku mija 40 lat od I Pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Była to pierwsza w całej historii Polski wizyta papieża w naszej Ojczyźnie. Wizyta niełatwa i zarazem doniosła w skutkach. Władze komunistyczne zdecydowanie się jej sprzeciwiały, przeczuwając, że może ona odmienić serca i umysły Polaków i w konsekwencji zmienić przyszłość kraju. 

Czytaj więcej o: Dzień Papieski