Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Przerwa na czytanie

2019-05-17
Powiększ zdjęcie

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniu 14.05.2019r. nasza szkoła wzięła udział w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, pt. „Przerwa na czytanie”. W naszym przypadku biorących udział w czytaniu było 110 uczniów. Zainteresowanie akcją było bardzo duże, począwszy od kl.VIII do oddziału przedszkolnego. Do stref czytania przygotowanychdla najmłodszych zgłosiły się uczennice najstarszej klasy, wciągając w ten sposób dzieci w niesamowity świat bajek.

Czytaj więcej o: Przerwa na czytanie

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

2019-05-17
Powiększ zdjęcie

16 maja odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego, który zorganizowała nasza szkoła przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Jaraczewie. Do konkursu przystąpiły drużyny z Noskowa, Jaraczewa i Wojciechowa. Konkurs odbył się w formule gry miejskiej. Polegała ona na wykonywaniu zadań w poszczególnych punktach, które związane były ze znajomością języka angielskiego.

Czytaj więcej o: Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Finał Wielkiej Ligi Czytelników

2019-05-17
Powiększ zdjęcie

10 – 11 maja odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Do Katowic przyjechały najlepsze drużyny – Mistrzowie Województw z całej Polski. Byli to najlepsi z najlepszych. Wspaniali, zdolni młodzi czytelnicy zostali wyłonieni z pośród ponad 17 tysięcy uczestników biorących udział w konkursie. Podczas finału walczyli o tytuł Mistrza Polski. W tegorocznej edycji uczestnicy przeczytali rekordową liczbę książek. Natomiast w kolejnych etapach konkursu, drużyny mierzyły się z testami dotyczącymi treści wybranych lektur.

Czytaj więcej o: Finał Wielkiej Ligi Czytelników