Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

Wojciechowo 1

63-233 Jaraczewo

tel. 62 740 88 36

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1165015
  • Do końca roku: 135 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
 • Logowanie

  Zaloguj się

 • Kontakt

  Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie

  sekretariat@wojciechowo.net.pl

  EPUAP

Pho3nix Active School

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie brali bardzo chętnie udział w różnych inicjatywach sportowych, w które włączali się także rodzice oraz nauczyciele. 

Finalizacją naszych działań jest Ffilm E

Ogromną radość sprawiało im zaprezentowanie swoich umiejętności, a także zainteresowanie koleżanek i kolegów swoimi pasjami, podejmowali bowiem próby nauczenia innych tego, co już potrafią. Tak było podczas zabaw Karate Kids, ze skakanką czy bieganego tenisa stołowego.

Dziewczęta z klasy V i VI prezentowały układ ruchów ciała (kata), a ich naśladownicy mieli znakomitą gimnastykę połączoną z rozciąganiem. Starsi uczestnicy zajęć Szkolnego Klubu Sportowego uczyli młodszych trików na skakance, a dla jednych i drugich była to świetna forma relaksu międzylekcyjnego.  

Szczególnie zaskakującymi formami aktywności fizycznej okazały się zajęcia taneczne rozpoczynające i kończące przedsięwzięcia podejmowane przez naszą placówkę. Uczestniczyła w nich cała społeczność szkolna, a skoczna belgijka oraz radosna Jerusalema Dance spowodowały, że uczniowie i nauczyciele mocniej zintegrowali się, wspólnie poruszając się w rytmie muzyki. Nawet ci nieliczni, którzy początkowo nieśmiało przyglądali się pozostałym, przyłączyli się do grupy, zapominając o własnych obawach.  

Sobotnia wyprawa rowerowa przez leśne dróżki wokół oddalonego od naszej szkoły o 5 km zalewu w Jeżewie była interesującą formą spędzenia czasu wolnego przez uczniów starszych klas lubiących wyzwania. Zamiast pozostawać w domach przed komputerem lub innym sprzętem elektronicznym mogli pokonywać przeszkody w terenie, jednocześnie poznawać najbliższą okolicę oraz wypoczywać czynnie na łonie przyrody. Trasa wynosiła około 25 km i wymagała od uczestników rajdu dobrej kondycji fizycznej. Wszystkim udało się ją pokonać mimo słonecznej, upalnej pogody. 

Spacer po okolicy z kijkami nie wymagał już takiej wytrzymałości, zatem brało w nim udział wiele osób. Nordicwalking rozpoczęło się na terenie wokół szkoły, następnie uczniowie z opiekunkami przemaszerowali mało znaną trasą wśród pól i wrócili chodnikiem wiodącym przez wsie tak, by zainteresować ich mieszkańców tą formą relaksu. Wielu z nich pracujących w przydomowych  ogrodach przyglądało się młodzieży z ciekawością.  

Zaangażowanie uczniów było wyjątkowe, sami wykazywali inicjatywę, pożyczali dla siebie i dla innych sprzęt (np. kijki, rakietki do tenisa stołowego, skakanki, rowery), poświęcali czas na to, by przygotować to, co zaprezentują przed całą społecznością szkolną. Zachęcali się wzajemnie do udziału w akcjach i starali się pomagać tym, którzy mieli problem z zapamiętaniem ruchów albo ćwiczeń. Zarówno młodsze dzieci jak i szkolna młodzież wyraziły swoją satysfakcję z udziału w konkursie, a także oczekiwania związane z podobnymi przedsięwzięciami. Rodzice podczas zebrań z wychowawcami podzielili się również jak najbardziej pozytywnymi spostrzeżeniami. Wiele dni spędzonym podczas pandemii przed komputerami i z dala od rówieśników spowodowały tęsknotę za wspólnymi formami aktywności fizycznej, tym bardziej połączonej z zabawą i dla wielu poznawaniem czegoś nowego. Szkoła stała się miejscem przyjaznym, dbającym paralelnie o rozwój intelektu i ciała.

 

Galeria zdjęć